STGYA120M65DF2
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
STGYA120M65DF2
  • 1
Gate-Emitter Leakage Current : +/- 250 uA
Product Category : IGBT Transistors
Mounting Style : Through Hole
Continuous Collector Current at 25 C : 160 A
Pd - Power Dissipation : 625 W
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 650 V
Package / Case : MAX-247-3
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Collector-Emitter Saturation Voltage : 1.65 V
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : IGBT Transistors Trench gate field-stop IGBT, M series 650 V, 120 A low loss