NCP1129AP65G
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NCP1129AP65G
  • 1
Duty Cycle - Max : 84 %
Product Category : AC/DC Converters
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Operating Supply Current : 2100 uA
Switching Frequency : 65 kHz
Package / Case : PDIP-7
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Tube
Input / Supply Voltage - Min : 16 V
Input / Supply Voltage - Max : 20 V